0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

  6.9.2017 tarihinde eklendi.     473 kez okundu.

 

Belediye Başkanımız sayın Kemal ŞAHİN, Mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınlayarak tüm Göynüceklilerin ve İslam Alemi`nin Kurban Bayramını tebrik etti.

Belediye Başkanımız Kemal ŞAHİN, yardımlaşma ve dayanışmanın yanı sıra birlik ve beraberliğin en güzel zamanlarından Kurban Bayramına erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Bayramlar; insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını pekiştiren, dargınlıkları unutturup barıştıran, kardeşçe kucaklaştıran, birlik ve beraberliği, bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendiren, milli ve dini duyguların, örf ve adetlerin sergilendiği, toplumda millet olma bilincinin şekillendiği ve güçlendiği müstesna günlerdir.
İnsanı insan yapan değerlerin ve erdemlerin yoğun olarak yaşandığı günler olan bayramlar, toplumsal hayatımız açısından da çok büyük bir öneme ve değere sahiptir. Çünkü bu güzel günleri; kırgınlıkların, dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, hoşgörünün hâkim olduğu bir mana ikliminde yaşamak ve kalıcı kılmaya bir vasıta olarak görmek gerekmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramının Milletimize ve Ülkemize huzur, sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini diler başta Göynücekli hemşerilerim olmak üzere tüm İslam âleminin Mübarek Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Kemal ŞAHİN
Belediye Başkanı