0358 615 20 81
iletisim@goynucek.bel.tr

BAŞKANIMIZIN AHİLİK HAFTASI KUTLAMA MESAJI

  22.9.2017 tarihinde eklendi.     482 kez okundu.

 

"BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN KEMAL ŞAHİN`DEN AHİLİH HAFTASI MESAJI"

Belediye Başkanımız Kemal ŞAHİN, yayınladığı mesajında; Türk Milletinin, asırlar boyunca Anadolu’daki varlığı içerisinde yer alan köklü geleneklerinden olan Ahilik geleneği; akıl, ahlak, bilim ve çalışma prensipleri üzerine kurulu, sevgi, kardeşlik ve karşılıklı dayanışma kurallarını benimseyen milletimize has bir kültür hazinesidir.
 
Ekonomik ve sosyal hayatımızın gelişmesinde önemli yeri olan Ahilik kültürü, halkımız tarafından günümüze kadar yaşatılarak aktarılmış bir geleneğimizdir. İnsana saygı ve sevgiyi işleyen Ahilik, haksız rekabeti ortadan kaldıran, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlayan, kaliteli üretimi benimseyen bir gelenek ayrıca geçmişte yaşanmış,  bugün yaşanan ve gelecekte de yaşanacak gerçek bir yaşam disiplinidir.”
 
Ahilik kültürünün taşıdığı evrensel değerler, bugün tüm insanlığın ihtiyacı olan ortak değerlerdir. Millet olarak çok zor dönemlerde bile ayakta kalmamızı, güçlükleri yenmemizi, birlik ve beraberliğimizi korumamızı, kültürümüzün ayrılmaz parçası haline gelen toplumsal değerlerimiz sayesinde başarmaktayız.
 
Asırlar öncesinden bugüne uzanan, yeni nesillerin yoluna da ışık tutacak olan Ahilik geleneği, 2023 hedeflerine güvenli ve istikrarlı adımlarla yürüyen Türkiye'nin manevi muhafızı ve sağlam yapı taşlarından biri olmaya devam edecektir.
 
Bugünümüze ve geleceğimize ışık tutan Ahilik geleneğinin yaşatılmasının, büyüyen ve gelişen Ülkemiz için  çok önemli olduğu bilinci içersinde,   tükenmeyen bir gayretle çalışarak  alın teri ile kazanan,   iş ve meslek hayatında saygılı, güler yüzlü meslek erbaplarının  yetişmesi dileklerimle, başta tüm esnaf ve zanaatkârlarımız olmak üzere tüm halkımızın Ahilik Haftasını kutlarım' dedi.

Kemal ŞAHİN
Belediye Başkanı